Main Ad

Oλοκληρώθηκε το 33ο τουρνουά Χριστουγέννων Αγοριών «Πέτρος Καπαγέρωφ» (pic's) (4η και 5η αγ αποτελέσματα) - Ο Γεώργιος Φίλιος (καλύτερη πεντάδα) και ο Ανδρέας Καλόγηρος πολυτιμότερος αθλητής


Οι Επίλεκτοι Νότου νίκησαν με 56-42 τους Επίλεκτους Βορρά και η ΕΣΚΑ επιβλήθηκε με 44-29 των Επιλέκτων Καρπενησίου, για την Τρίτη ημέρα των αγώνων στο Καρπενήσι, στο πλαίσιο του 33ο τουρνουά παίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ». Η ΕΣΚΑΝΑ επικράτησε της ΕΚΑΣΘ και στα απογευματινά ματς οι Επίλεκτοι Βορρά νίκησαν με 47-17 κόντρα στους Επίλεκτους Καρπενησίου.

Τέλος, στο δεύτερό αγώνα της ημέρας για την ΕΚΑΣΘ κέρδισε με 61-55 τους Επίλεκτους Βορρά, ενώ η ΕΣΚΑΝΑ νίκησε και την ΕΣΚΑ με 68-51.

Πολυτιμότερος αθλητής στο 33ο τουρνουά Χριστουγέννων Αγοριών «Πέτρος Καπαγέρωφ» που ολοκληρώθηκε στο Καρπενήσι αναδείχθηκε ο Ανδρέας Καλόγηρος  της ΕΚΑΣΘ.

Στην καλύτερη πεντάδα επελέγησαν οι
Ιωσήφ Κολοβέρος (ΕΣΚΑΝΑ) ,
Βασίλης Καραμανλής (ΕΣΚΑ) ,
Ελευθέριος Μαντσούκας (επίλεκτοι Νότου),
Παναγιώτης Τσάμης (επίλεκτοι Βορρά)  και
Γεώργιος Φίλιος (ΕΚΑΣΘ).







4η αγωνιστική

Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Βορρά 56-42

Διαιτητές: Κοτσιμπός - Ζαφείρη

Επίλεκτοι Νότου(Δήμος - Σγουρίτσας): Χρονόπουλος 3, Κωνστάντουρας 2, Βαμβουκάκης 7, Καφέζας 13, Λογοδότης 9, Παπαλέξης 1, Μαντσούκας 18, Μοίραλης 1, Τσολάκης 2

Επίλεκτοι Βορρά (Αστεριάδης): Παπαγιάννης 2, Μαργαριτόπουλος 6, Βαζούκης 8, Παπαδόπουλος 4, Χασάπης 4, Νέστορας 3, Γιαννούλτσης 7, Παναγιώτου 2, Τσάμης 6



ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου 44-29

Δεκάλεπτα: 10-9, 24-13, 35-21, 44-29

Διαιτητές: Χουσιάδας - Μαρία Ζαφείρη

ΕΣΚΑ(Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 14, Παπαθανασίου 2, Ματσούκης 2, Καλογερόπουλος 4, Καρέλλας 7, Πετρίδης 7, Οικονομίδης 6, Νάσσης 2

Επίλεκτοι Καρπενησίου(Μπαλωμένου-Ζαχαρόπουλος): Μπακατσιάς, Τσιώλης, Τσιαμάκης, Κατσαρός, Καραμπάς, Καραθάνος, Νούλας 2, Ντότσικας, Τάσιος 7, Μαντζαφίνης, Τάκης 6, Κωστής 14



ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑΝΑ 48-52

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζαφείρη

Δεκάλεπτα:14-21, 26-31, 35-38, 48-52

ΕΚΑΣΘ(Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 3, Χαρίτογλου 10, Παπαπασχάλης, Περρής 16, Πράπας 10, Πετανίδης 4, Παπασαβόγλου Αρ. 3, Καλόγηρος 2, Κόνσουλας, Παπασάβογλου Αν.

ΕΣΚΑΝΑ (Θανάσης Ράμμος): Κολόβερος 12, Κωστούλας 7, Σκόρδος 5, Κοκορέλης 9, Νάνος 2, Κάβουρας, Φιλίππου 10, Μπουρλάκης 2, Τόλιας 5, Ορφανουδάκης

Κριτές: Ανθή Τσιμπρικά-Χρήστος Κοσμάς-Αντώνης Πατάγιας(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)



5η αγωνιστική

Επίλεκτοι Καρπενησίου-Επίλεκτοι Βορρά 17-47

Δεκάλεπτα: 2-20, 6-28, 10-35, 17-47

Επίλεκτοι Καρπενησίου(Μπαλωμένου-Ζαχαρόπουλος): Μπακατσιάς, Σβερώνης, Τσιαμάκης, Κατσαρός, Καραμπάς 2, Καραθάνος 4, Νούλας, Ντότσικας, Τάσιος 2, Μαντζαφίνης, Τάκης, Κωστής 7

Επίλεκτοι Βορρά(Αστεριάδης): Παπαγιάννης 8, Μαργαριτόπουλος 3, Βαζούκης 1, Παπαδόπουλος 1, Τζιοβάρας 1, Χασάπης 2, Νέστορας, Γεωργίου, Γιαννούλτσης 11, Χάχαλος 5, Παναγιώτου 10, Τσάμης 5



ΕΚΑΣΘ-Επίλεκτοι Νότου 61-55

Δεκάλεπτα: 8-17, 26-21, 40-37, 61-55

ΕΚΑΣΘ (Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 5, Χαρίτογλου 8, Παπασχάλης 4, Περρής 7, Πράπας 10, Πετανίδης 3, Παπασάβογλου Αρ. 3, Καλόγηρος 14, Κόνσουλας 2, Παπασάβογλου Αν. 5

Επίλεκτοι Νότου (Δήμος-Σγουρίτσας): Χρονόπουλος 5, Βαμβουκάκης 5, Καφέζας 15, Λογοδότης 4, Τσιαπράζης 21, Μαντσούκας 1, Μοίραλης 4, Τσολάκης



ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ 51-68

Δεκάλεπτα: 10-21, 24-36, 35-50, 51-68

ΕΣΚΑ(Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 12, Παπαθανασίου 3, Ματσούκης 5, Καραμανλής 11, Καλογερόπουλος 4, Σιδέρης 3, Καρέλλας, Πετρίδης 2, Οικονομίδης, Νάσσης, Αρσενικός 11

ΕΣΚΑΝΑ (Θανάσης Ράμμος): Κολόβερος 21, Κωστούλας 6, Σκόρδος 9, Κοκορέλης, Νάνος 2, Κάβουρας, Φιλίππου 7, Μπουρλάκης 6, Τόλιας 10, Ορφανουδάκης 7



Πηγή (Φωτορεπορτάζ) : evrytaniasport.blogspot.com


Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Βορρά 56-42














ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου 44-29























ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑΝΑ 48-52