Main Ad

Τα ΖΕΥΓΑΡΙΑ της ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 2023-24

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ :

Στην προημιτελική φάση προκρίνονται (συνολικά 32 ομάδες):

Α. Όλες οι ομάδες του 1ου ομίλου (11 ομάδες) (εκτός της Μικτής Ε.ΚΑ.Σ.Θ.).

Β. Οι 1οι, 2οι, 3οι,4οι  και ο καλύτερος 5ος των ομίλων 2 έως 6 (21 ομάδες).

Οι έντεκα (11) ομάδες του 1ου ομίλου & οι καλύτεροι 1οι των ομίλων 2 έως 6, θα καταταγούν σύμφωνα με την Βαθμολογία που έχουν μετά το πέρας της Α’ φάσης.

Θα ακολουθήσει κλήρωση με τις δεκαέξι (16) ομάδες από τους ομίλους 2 έως 6 που προκρίθηκαν και θα αγωνισθούν σε διπλούς αγώνες (μέσα - έξω).

Ο 1ος αγώνας θα γίνει στην έδρα της ομάδας από τους ομίλους 2 ως 6.

Η κατάρτιση των αγώνων μετά την κλήρωση είναι ως εξής:

(1)

1ος (1ου ομίλου) ΔΕΚΑ – ΝΕΑΠΟΛΗ ΑΚΠΚ

(2)

2ος (1ου ομίλου) ΑΡΗΣ ΑΣ –  ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔ.

(3)

3ος (1ου ομίλου) ΠΑΟΚ ΑΣ 1– ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΑΠΣ

(4)

4ος (1ου ομίλου) ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΜΑΣ – ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ 2

(5)

5ος (1ου ομίλου) ΜΑΧΗΤΕΣ ΑΕΠΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ –  ΠΑΟΚ ΑΣ 2

(6)

6ος (1ου ομίλου) ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΑΔ.ΚΑΛ –  ΜΕΝΤ

(7)

7ος (1ου ομίλου)ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ. ΑΜΣ  – ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ ΠΣ

(8)

8ος (1ου ομίλου) Χ.Α.Ν.Θ. – ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΚ

(9)

9ος (1ου ομίλου) ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΑΚΕΣ ΕΠΑΝ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ

(10)

10ος (1ου ομίλου)ΒΕΡΓΙΝΑ 1 – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΜΑΣ

(11)

11ος (1ου ομίλου) ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1908– ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ ΑΣ

(12)

1Ος  Καλύτερος 1ος ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕΣ-ΜΕΤΕΩΡΩΝ ΑΕΣ

(13)

2ος Καλύτερος 1ος ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ΓΑΣ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝ.ΑΣ

(14)

3ος Καλύτερος 1ος ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ ΜΑΣ –ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΓΑΣ

(15)

4ος Καλύτερος 1ος ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.ΜΓΣ-ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑ

(16)

5ος Καλύτερος 1ος ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΑΠΣ 2 – ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΣΑΑΚ

 

 

Η προημιτελική φάση θα διεξαχθεί τις ακόλουθες ημερομηνίες

1ος αγώνας – 24/03/2024

2ος αγώνας – 27/03/2024

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ :

 

Στην Ημιτελική φάση προκρίνονται οι δεκαέξι (16) νικητές της Προημιτελικής φάσης. Θα αγωνιστούν σε διπλούς αγώνες (μέσα - έξω) ως εξής:

 

(17)

Ν 1 Ν 16

(18)

Ν 2 Ν 15

(19)

Ν 3 Ν 14

(20)

Ν 4 Ν 13

(21)

Ν 5 Ν 12

(22)

Ν 6 Ν 11

(23)

Ν 7 Ν 10

(24)

Ν 8 Ν 9

 

Στον πρώτο αγώνα γηπεδούχοι θα είναι οι ομάδες Ν1 έως Ν8.

Η ημιτελική φάση θα διεξαχθεί τις ακόλουθες ημερομηνίες

1ος αγώνας –31/03/2024

2ος αγώνας – 03/04/2024

 

 Η Τελική φάση θα διεξαχθεί τις ακόλουθες ημερομηνίες

09/10/11/12/14-04-2024